Bieszczady miejscem wyboru na ferie

Marzec 22, 2018

Zastanawiacie się w jakim miejscu Państwa dzieci mógłby spędzić niezapomniane chwile blisko natury. Gdzie jest brak smogu, przepiękne widoki oraz atrakcje dla dzieci? Świetnym rozwiązaniem są rodzinne polskie szczyty w Bieszczadach. Obiecują młodym ludziom zabawę, można wyśmienicie się bawić, ale także zezwolą na relaks na tle dzikiej natury Karpat Wschodnich. To dokładnie z tego typu ferii przywiozą wspomnienia na całe życie, a także zaczną nowe znajomości i wyciągną drogocenną wiedzę na temat polskiej przyrody, której nie nabędą w szkole.

Nie od dziś wiadomo, że nauka w terenie jest bardziej fascynująca i szybciej przyswajalna dla dzieci tym bardziej jeśli zdobywamy ja pośród przyjaciół w górach.

Bieszczady w kilku zdaniach

Bieszczady to obszar górski położony w południowo-wschodniej Polsce. Bieszczady rozdzielone są na 2 pasma, Bieszczady Wschodnie obszarze Ukrainy oraz Bieszczady Zachodnie na obszarze naszego kraju i Słowacji oraz Ukrainy. Te ostatnie w dużej części zajmują Rezerwat Biosfery „Karpaty Wschodnie”, jaki został umieszczony na spisie rezerwatów natury UNESCO. Najwyższym szczytem Zachodniego Pasa Bieszczad jest jest szczyt Tarnica (1346 m n. p. m.). Zatem góry te nie należą do wyjątkowo wysokich, ale przez to można bez wysiłku udać się na sam czubek i obserwować stamtąd ładną panoramę Bieszczadów. Kolejną wartą zaakcentowania cechą są niezwykły rozkład rzek i piętrowy rozkład roślinności.

A jednym z najładniejszych miejsc w tej okolicy jest Park Krajobrazowy Dolina Sanu. To właśnie w tamtym miejscu czasem wolno śledzić duże ssaki, takie jak miś brunatny, tur czy nieco mniejsze wilk lub ryś. Bieszczady są domem dla niespotykanej w pozostałych sekcjach Polski fauny oraz koncentrują multum sporadycznych gatunków roślin. Dzięki rosnącym na tym obszarze starym lasom buczynowym i licznym potokom charakteryzują się osobliwym klimatem.

Znakomite miejsce na ferie w Bieszczadach

Oczywiście, że tak. Zakwaterowanie to zmienna na jaką posiadamy wpływ, w przeciwieństwie do pogody i do natury. Wskazane jest wiec zadbać o świetne lokum przykładowo w zielona szkoła w górach zielonapolana.com.pl. Jest w Dolinie Sanu, w gminie Dubiecko na Podkarpaciu. Oferuje noclegi w górach dla wielu, w klimatycznych domkach z drewna a także pokojach hotelowych. W propozycji jest także miejsce namiotowe. Dostarcza kolonie dla najmłodszych w górach przepełnione przygodami i nadzwyczaj urozmaicone.

Biorąc pod uwagę lokalizację oraz bezproblemowy dojazd do pensjonatu, w bliskości wolno zażyć przyjemności i zaznać wielu atrakcji.
Są to przykładowo przewozy drezynami rowerowymi, Muzeum Skamieniałości i Minerałów czy Osada Fantasy zlokalizowana w przybliżeniu 30 km od pensjonatu Zielona Polana.
Koloniści mają możliwość także skorzystać z wycieczki do Lwowa i odkryć sekrety i wdzięki Dynowa, jakie chwali się Przeworską Koleją Dojazdową. W wyższym stopniu już nie można urozmaicić przebywania dzieci na koloniach w górach.