Dodatkowe koszty towarów przesyłanych z zagranicy

Luty 26, 2016

Handel w sieci w danej chwili coraz intensywniej rozrasta się i coraz więcej osób decyduje się kupować produkty poza rynkiem w kraju. Często uzasadnia się ten stan rzeczy między innymi niższymi cenami zróżnicowanej gamy towarów i co związane z tym faktem większą opłacalnością kupowania ich. Zważywszy przede wszystkim na sytuację, że mniej więcej w ciągu 5 ostatnich lat pojawiło się na naszym rynku sporo portali które właśnie umożliwiają swobodne zakupy z innych krajów a dodatkowo znacznie łatwiejsze stało się płacenie w obcych walutach.

Zagraniczne strony

Zagraniczne serwisy pozwalają na zamawianie produktów nawet z takich odległych krajów jak Chiny. Tamtejszy rynek jest tak potężny, że z pewnością każda osoba jest tam w stanie znaleźć rozwiązania zgodne z potrzebami. Coś z czego niewątpliwie będzie w każdym względzie zadowolony. Dlatego otwarcie się tych serwisów na nasz rodzimy rynek okazało się ogromnie ważnym wydarzeniem, do tego stopnia, że wiele osób zainteresowało się zakupami w nich. Dodatkowo ceny produktów w tego typu serwisach ewidentnie kuszą przez co wiele osób przejawia jeszcze większe zainteresowanie nimi.

Pozostałe opłaty

Zamawianie towarów z chińskiego rynku to często opłaty dodatkowe o których nie zawsze się mówi a o których warto pamiętać. Opłaty te dotyczą celnej kontroli towarów. Za dodatkowe opłaty odpowiada agencja celna. Obecnie nie znajduje zastosowania absolutnie żaden sprawdzony sposób, który pozwalałby na uniknięcie opłat bezpośrednio związanych z kontrolą celną. Paczki z zagranicy przeważnie oznacza się jako prezent jednak czasem nie jest to uznawane i nakładane jest na paczkę cło, które wpływa na kształt ostatecznej ceny. Jest to jednak pewnego rodzaju loteria i nikt nie jest w stanie przewidzieć ile procent szans jest na to, że przesyłka zostanie obłożona cłem.

Podsumowując…

Kupowanie przez Internet z serwisów zagranicznych bywa więc przedsięwzięciem opłacalnym ale należy liczyć się z tym, że mogą dotyczyć osób kupujących dodatkowe opłaty. Jeśli naprawdę ktoś postępuje w świadomy sposób i jest przygotowany na ewentualną konieczność zapłacenia cła to zakupy mogą być dla niego bardzo bezpieczne i prawdopodobne jest, że będą miały zupełnie bezproblemowy charakter.