kulki

Korek w szkole i w miejscu pracy

Maj 26, 2018

Niezwykłe cechy korka sprawiają, że chętnie wykorzystuje się tego rodzaju materiały w szkołach oraz w biurach. Co jest tego powodem? Przede wszystkim skuteczna izolacyjność oraz zdolność do tłumienia dźwięków. Arkusze korkowe doskonale sprawdzają się jako podkład pod podłogę oraz jako izolacja na ściany. Rolki korkowe często wykorzystywane są też, jako podłoże pod gabloty i tablice korkowe, gdzie umieszczane są ważne informacje.
donica

Wykorzystanie korka w szkole

Korek jest obecny w naszym życiu. Bardzo często spotkać go można w szkołach, np. jako tablice korkowe, eksponujące ważne informacje w klasach i na korytarzach. Do montowania tablic często wykorzystywane są rolki korkowe, które służą jako podkład. Wbijane w nie pinezki nie pozostawiają śladów na elastycznym korku. Dlaczego właśnie korek? Materiał jest bardzo trwały, dzięki czemu tablice korkowe nie niszczą się i służą przez wiele lat.
Wykorzystując arkusze korkowe na ściany, można także skuteczne wyciszyć konkretne pomieszczenie w szkole, jak np. pokój nauczycielski. Korek posiada świetne właściwości izolacyjne, z tego względu jest bardzo cenionym materiałem.

Korek w biurze

Biuro jest miejscem, które z reguły musi być komfortowe i ciepłe. Dlatego doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie korka. Rację bytu mają tutaj tablice korkowe, arkusze korkowe oraz korek ścienny. Bardzo ważna jest też podłoga, która emituje odgłosy stukania (zwłaszcza szpilek). W tym wypadku zalecana jest podłoga wykonana z korka. Można także zastosować rolki korkowe jako podkład pod podłogę. Dzięki temu zostanie ona skutecznie wyciszona.

Na dodatek elastyczność, wodoodporność i trwałość korka sprawi, że podłoga będzie wyglądała niezmiennie przez kilka dobrych lat. Korek jest bardzo praktyczny i nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Niektóre biura inwestują także w ozdobny korek ścienny, który podnosi prestiż. Szeroki wybór materiałów korkowych znajduje się na stronie: https://korkrollen.de kork trittschalldämmung.
Zastosowanie korka ma bardzo wiele zalet. W dodatku to bardzo ekonomiczny materiał, odporny na ścieranie, wodę oraz upływający czas – jednym słowem jest trwały. Korek wykorzystywany jest nie tylko w szkołach czy biurach, lecz także w prywatnych domach. Stanowi oryginalny pomysł na dekorację oraz wyciszenie pomieszczeń i podłogi.