Przenigdy nie wybierajmy się do sklepu zgłodniali, bowiem wtedy kupimy więcej niż w istocie potrzebujemy, przedtem pójdźmy na pizzę

Sierpień 21, 2018

Gdy doskwiera nam głód, doskonałym wyborem jest pizzeria sosnowiec. Miejsce to zbiera same doskonałe noty. Dlaczego? Zapewne podstawową przyczyną jest wyborny smak podawanych tam potraw. W połączeniu z niezwykłym klimatem, zyskuje miano miejsca niemal kultowego. Sporym walorem, są także przekonujące ceny i wysoka jakość dań. Które danie jest zamawiane najczęściej? Jest to oczywiście pizza. Od wielu lat gości na polskich stołach, zapewniając nam szczyptę egzotyki prosto z Neapolu.

pizza widelcem
Skąd pochodzi przepis na ten znany i lubiany przysmak? Otóż, zacznijmy od nazwy – termin pizza pochodzi od łacińskiego picea. Oznacza to „wypiekany w piecu bochenek chleba”. Najbardziej znaną wersją tego posiłku, jest oczywiście „Margherita”. Jej nazwa wywodzi się Małgorzaty Sabaudzkiej, dawnej królowej Włoch. Legenda głosi, że na jej cześć wymyślona została pierwsza współczesna pizza. Podstawowymi komponentami, było ciasto, bazylia, ser mozarella i pomidory. Patriotyczna kolorystyka przekonała Włochów. Ale zapewne każdy z koneserów kulinariów wie, że termin „pizza” znane było już w XIX wieku. Jednak w tamtym czasie oznaczało słodkie ciasto z migdałami i cukrem. A prymitywna jej wersja, czyli placek z ziołami i oliwą, znany był o wiele wcześniej.
Obecnie pieczonych jest znacznie więcej rodzajów. Na przykład pizza biała czy Calzone. Ludzie na całym świecie kochają tą potrawę tak bardzo, że 9 lutego obchodzą Dzień Pizzy. I mimo faktu, że nie jest ona ciężka w przyrządzeniu, większość koneserów raczy się nią w rozmaitej maści restauracjach. Statystyki pokazują, że typowy mieszkaniec USA spożywa ten przysmak aż 30 razy do roku! By poczuć się jak w neapolitańskiej pizzerii wybór jest prosty. Jest to pizzeria sosnowiec. Rozsmakujemy tam nie tylko pizzy, ale też innych, wyśmienitych specjałów.
pizza z serem
Aby skosztować najlepszej pizzy polecamy rzucić okiem na portal pizzerie Szczecin. Knajpa znajduje się w nad Odrą, proponuje pizze na wynos zaś same koszty są niewysokie. Tutaj posilisz się wyśmienicie a przy tym niedrogo.
pizza ze szpinakiem