przyprawa

W zgodzie z naturą – modna i ekologiczna galanteria korkowa

Wrzesień 11, 2017

Dzisiejszy świat wypełniony jest po brzegi produktami, których wytwarzanie związane jest z zanieczyszczeniem środowiska naturalnego. Tysiące fabryk i zakładów produkujących przedmioty codziennego użytku, są zagrożeniem dla naszego zdrowia i życia. Dlatego coraz częściej sięgamy po przedmioty, których wyprodukowanie nie wiąże się w żaden sposób z ingerencją w środowisko naturalne.
color cork

Korek nie tylko do butelek

Naturalnym i w 100% ekologicznym surowcem o wszechstronnym zastosowaniu jest korek, pochodzący z kory dębu korkowego. Jego pozyskiwanie jest procesem naturalnym i odbywa się bez żadnej szkody dla samego drzewa. Zastosowanie korka jako zatyczki do butelek z winem czy szampanem jest powszechnie znane i wykorzystywane od tysięcy lat. Jednak korek coraz większe zainteresowanie wzbudza również w przemyśle galanteryjnym. Ze względu na jego miękkość, wytrzymałość, bogatą i różnorodną kolorystykę, stał się surowcem, z którego wykonuje się przepiękną i coraz modniejszą galanterię korkową.

Galanteria korkowa – różnorodne zastosowanie

Wybór galanterii korkowej jest bardzo duży. Twórcy tego asortymentu wciąż zaskakują nas nowymi, ciekawymi pomysłami na zastosowanie korka do produkcji artykułów codziennego użytku. Wystarczy odwiedzić stronę cork24.co.uk, aby poznać bogactwo form, kształtów i zastosowań tego naturalnego produktu.

Naturalne uzupełnienie stroju

Wybierając galanterię korkową jako dodatek do naszego stroju, mamy gwarancję harmonii i dobrego stylu. Torebki, torby, paski czy buty korkowe pasują bowiem do każdego ubioru, zarówno eleganckiego i formalnego, jak również codziennego czy sportowego.
kartka na ścianie kork

Trwałość i wytrzymałość

Korek jest materiałem podobnym do skóry, jednak o wiele od niej trwalszym. Jest odporny na odbarwienia, pęknięcia i przetarcia, bardziej niż produkty wykonane z naturalnej skóry. Wgniecenia, które pojawiają się na powierzchni użytkowanego przedmiotu, szybko znikają, ponieważ korek jest materiałem sprężystym i elastycznym. Do pielęgnacji wystarczy używać szmatki i letniej wody.
Właściwości antyalergiczne korka sprawiają, że galanteria z niego wykonana nie powoduje uczuleń i podrażnień, dlatego może być używana przez osoby ze skłonnością do alergii.

Bogaty wybór galanterii korkowej sprawia, że możemy cieszyć się tymi ekologicznymi produktami w naszym codziennym życiu. Warto więc sięgać po te przedmioty, mając świadomość ich naturalnego pochodzenia i neutralnego oddziaływania na nasz organizm.